Květen 2015

Spisovatelství

22. května 2015 v 14:26 Spisovatelství
Spisovatelství je vlastně profese... Nebo spíše zaměstnání. Osoba při tom píše knížku o někom, nebo o něčem, je to příběch. Může to být jak někdo stroskotal na ostrově (Např. Robinsonka, Robinson Crusoe, Modrá laguna...) až po oživlé sochy (Např. Kamenné srdce)... Může to ale také být kniha o hádankách, o vtipech, o říkadlech, o pověstech, o legendách a taky o povídkách. Ještě to taky může být enciklopedie, nebo příručka. To ale nikomu moc ze začátku nedoporučuju, je to hodně pracný a je u toho někdy celkem dost nuda. Aby člověk psal, musí být inspirován, nesmí usilovně přemýšlet o tom, co udělá Jack, když uvidí fialovou žábu, nápad by měl přijít sám. Spisovatelství je celkem dobré na odreagování. Je celkem fajn psát knihu. Já vám tady budu dávat rady jak dobře psát apod... Na tomto blogu ale najdete i rady třeba jak malovat, jak udělat film, jak vyrobit originální dárek atd... Uvidíme jak se vám to bude líbit. :)


2. krok - spisovatelství

22. května 2015 v 14:18 Spisovatelství
Teď si můžete vybrat, jestli bude hlavní hrdina člověk, nebo jin živočich. Jestli to bude kluk, nebo holka apod... Může to být člověk (holka) jménem Amy, ale taky to může být pegas (kluk) jménem Stříbro... Třeba... Dejme tomu... :D :) Já osobně píšu nejvíc asi o vlkovi (klukovi) Shadym, ale také píšu o vlkodlačici (Nemám ani kapytolu :D), a taky píšu o jednorožcích...
Je to celkem fajn na odreagování... :)


Obrázky

21. května 2015 v 22:52 Školní kreativita
Něco vám poradím. Čím více bude ve vašich školních výtvorech obrázků, tím více to bude vaše spolužáky zajímat, Když to bude jenom čtení, tak je to moc bavit nebude. Taé bych vám poradila si udělat do svého výrobku třeba "maskota" a ten může něco aspoň vtipně komentovat apod... Bude zde i článek o "maskotech..." Je to podobně jako třeba s blogem, i když je v dlouhém článku pouze jeden obrázek, přitahuje to více než dvou větný text bez obrázku... :D :/ :)


Školní kreativita

21. května 2015 v 22:49 Školní kreativita
Ve škole také můžete vtvářet. Můžete třeba vytvořit hru (stolní, pohybovou...), nebo můžete psát časopis... Také můžete třeba psát komixy, nebo krátké povídky s obrázkama. To všechno , nebo třeba animace můžete ve škole třeba i vystavit na tabuli (třeba), a nechat ostatní žáky, ať si to prohlédnou. Můžete zde vidět třeba "Animalii" - to je třídní časopis, který dělám já... Můžete tu třeba vidět i komixy a výrobky od jiných spolužáků apod... Veškeré obrázky, sochy, výtory o Vv, Pč a podobně patří do kreativity, ne do školní kreativity... :) Tak hodně štěstí. :)


V. školní kreativita

21. května 2015 v 22:43 V. školní kreativita
Sem můžete přidávat výtvory, které jste vytvořili ve škole. Typ článku stejný jako u V. kreativity. :)

1. krok - spisovatelství

21. května 2015 v 22:40 Spisovatelství
Nejdříve si musíte vybrat žánr/žánry...

Romantický
Fantasy
Sci-fi
Horor
Poučný
Pohádky
Povídky
Hádanky
Vtipy
Dobrodružné
Reálné


.................

Těchto žánrů je strašně moc, ale když přijdete na svoje gusto, tak už to jde rychleji... :) :D

Tréning - spisovatelství

21. května 2015 v 22:39 Spisovatelství
Ahoj, dneska si povíme o tréningu ke spisovatelství... Vyberte si svoji oblíbenou knihu, nebo postavu. Za postavu si můžete psát různé útržky z příběhu. Dobré je, že některé mohou být sci-fi, jiné fantasy, jiné dobrodružné apod... Hlavně nikdy moc nepřemýšlejte nad tím, co napíšete, jasně že nemůžete napsat "Lara šla létat směrem na záchod," ale nesnažte se myslet strašně moc, slova by měla jít sama od sebe, neo rychle, když vás napadne, že autobus bude plný růžových králíčků a Lara Je odčaruje zpátky, napište to, jenom zkuste přidat trochu více detailů... :)
Můžete rovnou třeba psát i o té Laře... :D :) Vyberte si zkrátka nějakou postavu, může jich být i více. Jedna třeba může být člověk holka, druhá člověk kluk, třetí zvíře holka, a čtvrtá zvíře kluk... To už je jenom na vás... :D :)


Debatní kroužek

21. května 2015 v 20:32 "Debatní kroužek"
Někdy tady budou témata, někdy tady bude nápad apod... Můžete si tady povídat i o svích tématech apod... POZOR! Toto není foŕum! do komentů, nebo na email můžete psát různá témata apod..... Možná, že tadz zařídím fórum, ale uvidíme... :)


V. hry

21. května 2015 v 18:45 V. hry
Jak by měl vypadat článek do této rubriky?

Název hry
Popis hry, text...
Kde sehnat hru
Obrázek (pokud možno)

V. meditace, duševní zvířátka apod.

21. května 2015 v 18:44 V. meditace, duševní zvířátka apod...
Jak by měl vypadat článek do tady té rubriky?

Předmět
Popis, text...